قوانین

به نام خدا

قرارداد با کاربران

مقدمه

نرم افزار دیوارلب، یک زیر ساخت هوشمند جهت آگهی محصولات وخدمات حوزه آزمایشگاه و پزشکی بوده و نقش اطلاع رسانی میان تامین کننده و مصرف کننده نهایی را دارد و به تامین کننده اجازه می­دهد تا در صورت پذیرش کلیه شرایط و مقررات مربوطه، با ایجاد یک پروفایل و صفحه شخصی در بستر نرم افزار  دیوارلب، کالاها و خدمات مجاز و با کیفیت خویش را مدیریت، به روزرسانی و در مقابل به مصرف کننده اجازه می­دهد تا با ثبت نام و پذیرش قرارداد استفاده از نرم افزار اخیر، متنوع­ترین کالاها و خدمات حوزه آزمایشگاه و پزشکی را مشاهده، مقایسه و مناسب­ترین آنها را انتخاب و مستقیما از تامین کننده تهیه نماید.

ماده 1- طرفین قرارداد:

الف) طرف اول: برند تجاری  دیوارلب با مدیریت آقای بابک پوراکبری به شماره تلفن ثابت 02144734606 و شماره نمابر(فکس) 02144750779 و نشانی الکترونیکی (ایمیل) info@divarlab.ir و تارنما (سایت) www.divarlab.ir  که در این قرارداد “دیوارلب یا طرف اول” نامیده می­شود.

ب) طرف دوم: شخص ثبت نام کننده در نرم افزار  دیوارلب با مشخصات اعلامی و ثبت شده در قسمت کاربر که در این قرارداد “تامین کننده یا مصرف کننده نهایی یا مشتری یا کاربر یا طرف دوم” نامیده می­شود.

ماده 2- مفهوم واژگان به کاررفته در قرارداد

1-2-  دیوارلب: برند تجاری ثبت شده به شماره (درحال ثبت) در اداره ثبت مالکیت معنوی که آقای بابک پوراکبری به عنوان شخص حقیقی طرف اول قرارداد حاضر، تحت این برند، زیرساخت هوشمند برای عرضه و تهیه محصولات و خدمات حوزه آزمایشگاه و پزشکی را به عنوان یک اطلاع رسان فراهم می­کند.

2-2- اطلاع رسانی: نقشی است که  دیوارلب میان تامین­کننده و مصرف­کننده نهایی ایفاء می­نماید.

3-2- تامین کننده یا کاربر یا مشتری یا مصرف­کننده نهایی یا طرف دوم: شخص حقیقی یا حقوقی است که جهت خرید کالا یا استفاده از خدمات معرفی شده در  دیوارلب، تحت همین عنوان در نرم­افزار اخیر ثبت­نام نموده است.

4-2- حساب کاربری مشتری: حسابی است که اشخاص جهت خرید کالا یا استفاده از خدمات معرفی شده در  دیوارلب، در نرم­افزار اخیر ایجاد کرده­اند.

5-2- تامین­کننده: شخص حقیقی یا حقوقی است که جهت فروش کالا یا ارایه خدمات در بستر  دیوارلب، تحت همین عنوان در نرم­افزار اخیر ثبت­نام نموده است.

ماده 3- موضوع قرارداد

موضوع قرارداد عبارت است از اعطای اجازه به مشتری جهت بازدید از محصولات و خدمات نرم­افزار و ثبت سفارش و خرید محصول و خدمات به صورت مستقیم از تامین­کننده در بستر نرم­افزار دیوارلب در چهارچوب شرایط و الزامات این قرارداد.

تبصره 1- دیوارلب صرفاً زیرساخت خرید و فروش را برای تامین کننده و مصرف کننده مهیا می­کند و راساً خرید و فروشی انجام نداده و عنوان فروشنده یا خریدار بر وی صدق نمی­کند؛ بنابراین طرف اول هیچگونه مسئولیتی اعم از حقوقی و کیفری در قبال اتفاقات مربوط به آن کالا یا خدمات در مقابل کاربران و تامین­کنندگان و اشخاص ثالث نخواهد داشت.

ماده 4- حساب کاربری

1-4- هر کاربر آگهی دهنده برای استفاده از نرم افزار و عضویت در  دیوارلب لازم است اقدام به ایجاد یک حساب کاربری نماید؛ برای ایجاد حساب کاربری داشتن ۱۸ سال تمام شمسی برای اشخاص حقیقی ضروری می باشد. تکمیل فرم مشخصات از قبیل نام، نام خانوادگی، شماره ملی و شماره‌ تلفن همراه از دیگر موارد ضروری است. در خصوص اشخاص حقوقی، نماینده‌ی شرکت اقدام به ایجاد یک حساب کاربری به نام شرکت می‌‌نماید و در این صورت، اطلاعات ثبتی شرکت از قبیل نام کامل شرکت، شناسه‌ی ملی شرکت در اداره‌ی ثبت شرکت‌‌ها می‌‌بایست در کنار مشخصات نماینده‌ی شرکت در فرم مشخصات تکمیل گردد.

2-4- هر شخص (اعم از حقیقی و حقوقی) تنها مجاز به افتتاح یک حساب کاربری در  دیوارلب است.

3-4- هر کاربر مسئولیت صحت اطلاعات مندرج در حساب کاربری را می‌‌پذیرد و متعهد می‌‌شود که در صورت تغییر در هر بخش از این اطلاعات، حساب کاربری خود را در  دیوارلب به‌روز نماید. وارد کردن اطلاعات نادرست و غیردقیق ممکن است منجر به محرومیت کاربر از خدمات  دیوارلب شود و کاربر نمی‌‌تواند به این موضوع معترض گردد.

4-4- هر کاربر با ثبت‌نام در  دیوارلب و ایجاد حساب کاربری به نام خود صحت انتساب تمام پیام‌‌های صادره از حساب کاربری خویش را پذیرفته و در نتیجه حق هرگونه اعتراض یا ادعای آتی (مبنی بر انکار، تردید یا جعل داده‌ی پیام‌های ارسالی) را از خویش سلب و ساقط می‌‌نماید.

5-4- در صورت عدم همکاری کاربر و ارائه نکردن اطلاعات مربوط – در شرایط خاص که ممکن است احراز هویت کاربر از جانب دیوارلب ضروری تشخیص داده شود – دیوارلب حق انسداد حساب کاربر را خواهد داشت.

ماده 5 لوازم و هزینه‌‌ های استفاده از خدمات و سایر هزینه‌‌های مرتبط و نحوه‌ی پرداخت آن

1-5- با توجه به این‌که اتصال به اینترنت برای استفاده از نرم‌افزارهای  دیوارلب ضروری است، کاربر می‌‌بایست اینترنت مورد نیاز را به‌انضمام سایر لوازم استفاده از نرم‌افزارهای  دیوارلب را تدارک ببیند و مخارج آن‌‌ها را شخصاً تأمین نماید.

2-5- هزینه کالا و خدمات از تامین کننده کننده اعلام می­گردد و دیوارلب هیچ نقشی در قیمت گذاری ندارد.

ماده 6- مالکیت حقوق فکری و معنوی نرم‌افزارهای  دیوارلب

1-6- کلیه مالکیت معنوی و فکری نرم‌افزارهای  دیوارلب و تمام ملحقات آن (از جمله نام، علامت تجاری و خدمات ارائه‌شده تحت این نام و …) متعلق به طرف اول قرارداد حاضر است و در نتیجه، کاربران تنها اجازه‌ی استفاده‌ی محدود و غیرانحصاری از خدمات نرم افزارهای  دیوارلب را تحت شرایط قرارداد حاضر دارند، بدون آن که این استفاده حقی برای آن‌ها نسبت به مالکیت نرم‌افزارهای  دیوارلب یا سایر حقوق معنوی مربوطه ایجاد نماید یا اجازه‌ی استفاده از نام، علامت تجاری، لوگو و … را به آن‌ها اعطا نماید.

2-6- کاربران نمی‌‌توانند نرم‌افزارهای  دیوارلب را تغییر دهند، بازتولید یا بازنویسی کنند یا از آن برای تولید یک برنامه‌ی مشابه استفاده نمایند؛ بدیهی است در صورت نقض این بند، طبق ضوابط و مقررات مربوطه در مراجع ذیصلاح قابل پیگرد کیفری خواهد بود.

3-6- کاربران مجاز به استفاده از خدمات نرم‌افزارهای  دیوارلب جز در شرایط مقرر در این قرارداد نیستند و حق اجاره، فروش و به‌طور کلی انتقال نرم‌افزارهای  دیوارلب و حقوق ناشی از آن یا نمایش عمومی آن را نخواهند داشت.

4-6- کاربران نمی‌‌توانند به هیچ‌یک از سرویس‌‌ها و برنامه‌ها و شبکه‌ی مرتبط با سرورهای  دیوارلب به‌صورت غیرمجاز دسترسی پیدا کنند یا در این راستا تلاشی انجام دهند و نیز نمی‌‌توانند با استفاده از مهندسی معکوس یا مترجم وارون به کد سطح بالا یا زبان ماشین دست پیدا کنند؛ بدیهی است در صورت نقض این بند، طبق ضوابط و مقررات مربوطه در مراجع ذیصلاح قابل پیگرد کیفری خواهد بود.

5-6- کاربران نمی‌‌توانند برنامه را مشابه‌سازی کنند یا بخشی از برنامه را درون برنامه‌ی دیگری استفاده نمایند.

 ماده 7- تعهدات عمومی کاربر

1-7- کاربر متعهد می گردد پیش از استفاده از نرم افزار  دیوارلب کلیه شرایط و قوانین ذکر شده را به دقت مطالعه نماید؛ چراکه کاربر با ثبت نام و استفاده از  دیوارلب می­پذیرد که مفاد قرارداد حاضر را به دقت مطالعه کرده و قبول دارد و هرگونه ادعا و یا اعتراض آتی در این خصوص را از خود سلب می­نماید.

2-7- طرف اول ممکن است شرایط استفاده از خدمات نرم افزارهای  دیوارلب را در طول زمان تغییر دهد. این تغییرات از طریق نرم­افزار  دیوارلب یا پیامک یا ایمیل به کاربر اطلاع رسانی خواهد شد و این امر به منزله ابلاغ به کاربر محسوب و استفاده مجدد از نرم­افزار  دیوارلب به منزله قبول شرایط جدید می­باشد؛ بدیهی است کاربر حق دارد تا شرایط جدید را نپذیرد، در این­صورت کاربر نباید از نرم افزار برای ثبت سفارش جدید یا نهایی کردن آن استفاده نماید زیرا استفاده از نرم افزار در هر نوبت منوط به امضای قرارداد مربوط به همان زمان است.

3-7- کاربر مجاز نیست حساب کاربری خود را برای استفاده در اختیار دیگر اشخاص – اعم از حقیقی و حقوقی و به‌ویژه افراد زیر ۱۸ سال، قرار دهد یا آن را به هر نحو به دیگری منتقل نماید. در صورت تخلف، مسئولیت تمام اقدامات انجام شده توسط دیگران به‌عهده‌ی صاحب حساب کاربری خواهد بود.

4-7- مسئولیت تمامی فعالیت‌هایی که از طریق حساب کاربری انجام می‌‌شود مطلقاً به‌عهده‌ی شخص کاربر است، در نتیجه ضروری است که کاربر در نگهداری اطلاعات حساب کاربری خود، از جمله نام کاربری و رمز عبور، حداکثر اقدامات لازم را مبذول دارد و از این طریق مانع استفاده‌ی دیگران از آن گردد. همچنین ضروری است که کاربر در صورت ظن به دسترسی ثالث به حساب کاربری خود، در اولین فرصت ممکن نسبت به تغییر رمز عبور خود اقدام نماید و در صورت لزوم  دیوارلب را مطلع کند.

5-7- کاربر متعهد است که در استفاده از خدمات  دیوارلب تمامی قوانین جمهوری اسلامی ایران را رعایت کند، نرم‌افزار را برای اهداف قانونی به‌کار گیرد و در همه حال، با در نظر گرفتن حیثیت تجاری نرم‌افزارهای  دیوارلب، مرتکب رفتاری نشود که اعتبار نرم‌افزارهای  دیوارلب را خدشه‌‌دار نماید. مسئولیت هر نوع اقدام کاربر که منجر به بروز آسیب بدنی، جانی یا مالی به خود یا دیگری گردد به‌عهده‌ی کاربر است و  دیوارلب در این خصوص مسئولیتی نخواهد داشت.

6-7- مشتری تنها مجاز است از  دیوارلب برای رفع نیازهای شخصی استفاده کند و باید از استفاده‌ی تجاری از خدمات آن اجتناب نماید. در صورت تخلف، چهار برابر هزینه‌ی کالا و خدمات انجام شده از سوی متخلف به‌عنوان حداقل خسارت وارده، اخذ خواهد شد. وصول این مبلغ نافی حق طرف اول برای طرح دعوای مطالبه خسارت مازاد احتمالی وارده نخواهد بود. بدیهی است این حکم شامل اشخاصی که وفق مقررات نرم افزار به عنوان تامین کننده یا همکار ثبت نام می­کنند نمی­شود.

7-7- کاربر می‌‌پذیرد که شرکت می‌‌تواند هر زمان تنها به صلاحدید خود و بدون نیاز به تدارک هیچ‌گونه دلیلی، یک حساب کاربری را مسدود کند و مانع استفاده‌ی کاربر از خدمات  دیوارلب گردد.

8-7- کاربر متعهد است که پس از اتمام خدمات از اطلاعاتی که در نتیجه‌ی استفاده از خدمات دیوارلب کسب نموده است استفاده نکند و از ذخیره‌ی این اطلاعات به هر شکل – اعم از ذخیره‌ی اطلاعات در دستگاه تلفن همراه یا سایر موارد – اجتناب نماید.

9-7- کاربر متعهد است تمامی تغییرات، الحاقات و اصلاحاتی را که توسط طرف اول از طریق پیامک، ایمیل یا نرم‌افزارهای  دیوارلب در خصوص استفاده از خدمات  دیوارلب و شرایط آن برای کاربر ارسال می‌‌گردد مطالعه نماید و در صورت موافقت آن را تأیید نماید. تأیید مزبور ممکن است در قالب یک علامت،کلمه، عدد، عبارت، نام تایپ‌شده و امثال آن به‌عمل آید که به سند ارسالی الحاق می‌‌شود و همانند امضای دست‌نویس دارای آثار حقوقی است و امضاکننده را به مفاد سندی که به‌طریق مزبور امضا نموده است متعهد و ملتزم می‌‌نماید.

10-7- کاربر تعهد می­نماید که از انجام هر فعل یا ترک فعلی که منجر به ورود خسارت مادی یا معنوی به  دیوارلب یا تامین

کننده شود خودداری نماید وگرنه ضامن جبران خسارت وارده خواهد بود و  دیوارلب در این خصوص حق طرح هرگونه دعوی را خواهد داشت.

11-7- مسئولیت استفاده از هرگونه کارت سرقتی یا غیرمجاز یا موارد مشابه از سوی کاربر، صرفاً بر عهده کاربر بوده و مسئولیتی را متوجه  دیوارلب نمی­کند و به فرض لزوم استرداد وجه، مسئولیت استرداد در چنین فروضی صرفاً با تامین کننده (به عنوان فروشنده) است.

ماده 8- تعهدات اختصاصی کاربر

1-8- کاربر موظف است هزینه‌ی خدمات را که وفق مفاد ماده 5 این قرارداد که توسط نرم افزارهای  دیوارلب یا تامین کننده تعیین می‌‌گردد، به یکی از طرق پیش‌بینی‌شده در آن ماده پرداخت نماید. پس از انجام خدمات، کاربر نمی‌‌تواند به میزان هزینه‌ی خدمات اعتراض کند یا پس از پرداخت، تقاضای استرداد مبلغ پرداختی را بنماید. در صورتی که کاربر به هر علت – از جمله به‌خاطر اشکالات فنی، ارتباطی، قطع شبکه‌ی تلفن همراه، بروز نقص در نرم‌افزار و … – نتواند هزینه‌ی خدمات را پرداخت کند،  دیوارلب مجاز خواهد بود که این هزینه‌ را از اعتبار کاربر در  دیوارلب کسر کند یا مبلغ آن را از نام‌برده وصول نماید و کاربر نمی‌‌تواند نسبت به این اقدام اعتراضی داشته باشد.

2-8- در صورت تاخیر کاربر در پرداخت حق­الزحمه، کاربر متعهد به پرداخت خسارت به صورت روزانه معادل نیم درصد مبلغ پرداخت نشده به  دیوارلب می باشد.

ماده 9- تعهدات و خدمات  دیوارلب

1-9-  دیوارلب متعهد به تلاش برای معرفی کالا و خدمات باکیفیت است و در این راه تلاش می‌‌کند با به‌روزرسانی نرم‌افزارها متناسب با نیاز کاربران سطح خدمات معرفی شده را ارتقا بخشد.

2-9-  دیوارلب متعهد به حفظ و حراست از اطلاعات محرمانه­ای است که در نتیجه‌ی استفاده‌ي کاربران از خدمات  دیوارلب در نرم‌افزار ثبت و ذخیره می‌‌شود. این اطلاعات منحصراً عبارت است از:

اطلاعاتی که کاربر به‌صورت مستقیم در فرم مشخصات ثبت‌نام (نام، نام خانوادگی، نشانی و شماره‌ی تلفن همراه) در اختیار  دیوارلب قرار می‌‌دهد.

اطلاعاتی که به‌طور غیرمستقیم و در نتیجه‌ی استفاده‌ی کاربر از خدمات  دیوارلب در این برنامه ذخیره می‌‌شود که عبارت است از موقعیت مکانی کاربر،  تراکنش‌های مالی صورت‌گرفته در حساب کاربری جهت استفاده از خدمات  دیوارلب و اطلاعات مربوط به سخت‌افزاری که کاربر با استفاده از آن از خدمات  دیوارلب استفاده می‌‌کند (نظیر سیستم‌عامل آن) و نهایتاً شیوه‌ی اتصال کاربر به اینترنت.

3-9- در مواردی  دیوارلب به کاربران اجازه می‌‌دهد عکس، فایل صوتی یا تصویری، اطلاعات، دست‌نوشته یا نظرات خود را در نرم‌افزارهای  دیوارلب منتشر کنند. محتوای تولیدشده – و نه کپی‌شده – توسط کاربران به‌شیوه‌ی مذکور در مالکیت کاربران قرار دارد، اما کاربران با بارگذاری این موارد روی نرم‌افزارهای  دیوارلب اجازه‌ی استفاده، تغییر و انتشار آن را به هر نحو و در هر زمان به‌صورت رایگان، غیرقابل‌رجوع و قابل انتقال به  دیوارلب واگذار می‌‌کند.

4-9-  دیوارلب متعهد می‌‌شود که اطلاعات ذخیره‌شده در برنامه‌ی  دیوارلب – یعنی موارد فوق الذکر – را تنها در جهت بهبود کیفیت خدمات استفاده نماید، در نتیجه ارائه‌ی شماره‌ی همراه کاربر به  تامین کننده برای پیدا کردن محل دقیق کاربر بلااشکال است.

5-9-  دیوارلب متعهد است کلیه تغییرات، اصلاحات و الحاقات قرارداد حاضر را از طریق نرم‌افزارهای  دیوارلب یا ای‌میل یا پیامک به کاربران اطلاع دهد که این اطلاع به منزله ابلاغ به کاربر محسوب می گردد؛ هر کاربر می‌‌تواند عدم تمایل خویش را نسبت به استفاده از خدمات پیامکی نرم‌افزار اعلام کند و تقاضای قطع این خدمات را داشته باشد. در صورت طرح چنین تقاضایی، نظر به امکان ایجاد اختلال در روند خدمت‌رسانی، مسئولیتی متوجه  دیوارلب نیست و کاربر حق اعتراض نخواهد داشت.

6-9-  دیوارلب تلاش می کند شرایط مناسب جهت خرید و فروش بی واسطه را بین تامین کننده و مصرف کننده فراهم نماید.

7-9- دیوارلب در جهت تکریم کاربران خویش آمادگی پاسخ­گویی به سوالات، پیشنهادات و انتقادات احتمالی مصرف کننده نهایی را از طریق ایمیل (info@divarlab.ir) یا تلفن (09025140552) را دارد.

8-9-  دیوارلب شرایط مقایسه کالاهای مختلف به لحاظ کیفیت و قیمت را برای کاربران مهیا می­کند.

ماده 10- محدوده‌ی مسئولیت  دیوارلب

1-10-  نظر به این‌که  دیوارلب صرفاً نقش اطلاع رسانی را دارا می باشد، هیچ‌گونه تضمینی در خصوص کیفیت کالا، صلاحیت و مهارت تامین کنندگان، زمان دریافت کالا و کیفیت سرویسی که تامین کنندگان به کاربر ارائه می‌‌دهد نخواهد داشت.

2-10-  دیوارلب هیچ‌گونه مسئولیتی در خصوص عملکرد اشخاص ثالث (هکرها)که ممکن است موجب حدوث نقص یا اشکال و ایرادی در حساب کاربری کاربر گردد نخواهد داشت.

3-10-  دیوارلب  مدعی اجرا شدن برنامه‌ی  دیوارلب در تمامی سخت‌افزارها، دستگاه‌های تلفن همراه یا شبکه‌های ارتباطی نمی­باشد.

ماده 11- اقامتگاه و نحوه ابلاغ

کاربر می پذیرد که ابلاغ به وی از طریق ایمیل و یا تلفن همراهی که وی به هنگام ثبت نام در نرم افزار  دیوارلب به شرکت معرفی کرده صورت پذیرد؛ بنابراین هرگونه ایمیل یا پیامک ارسالی از سوی  دیوارلب در خصوص مفاد این قرارداد و الحاقیه ها و تغییرات احتمالی نرم افزار  دیوارلب، معتبر تلقی شده و واجد اثر می باشد؛ همچنین هر گونه ابلاغ کاغذی به نشانی معرفی شده از سوی کاربر (به عنوان اقامتگاه قراردادی) وفق ماده 1010 قانون مدنی معتبر و قانونی است.

ماده 12- قانون حاکم و شیوه حل اختلاف

این قرارداد وفق ماده 10 قانون مدنی و مطابق قوانین تجارت الکترونیک و سایر مقررات کشور جمهوری اسلامی ایران تنظیم گردیده و تابع آن می باشد و هر گونه اختلاف در خصوص این قرارداد از قبیل اعتبار، تفسیر، اجرا، فسخ، خسارت و غیره از طریق یک داور که توسط انجمن صنفی کسب و کارهای اینترنتی، تعیین می شود، حل و فصل خواهد شد و رای داور قطعی و لازم الاجرا می باشد؛ شرط داوری حاضر مستقل از این قرارداد بوده و در هر حال، حتی در فرض فسخ یا بطلان قرارداد اصلی، معتبر و لازم الاتباع می باشد.

تبصره- در صورتی که انجمن در زمان اختلاف وجود خارجی نداشته یا از تعیین داور ظرف یک ماه خودداری کند، تعیین داور با اتحادیه کسب و کارهای مجازی است و در صورت تحقق شرایط مشابه برای اتحادیه، تعیین داور با سازمان نظام صنفی رایانه­ای است؛ البته در صورتی که هر یک از نهادهای ناصب داور در نهاد دیگری ادغام شوند نهاد اخیر مرجع نصب داور خواهد بود و نوبت به مرجع بعدی نخواهد رسید؛ لیکن در صورت فقدان چنین مرجعی به ترتیب فوق عمل خواهد شد.

ماده 13- سایر شرایط

1-13- در صورتی که به هر دلیلی  دیوارلب بخواهد تمام یا قسمتی از مبلغ پرداختی از سوی کاربر را به وی مسترد کند، وجه را به همان حسابی که وجه از آن پرداخت شده است مسترد می­نماید خواه حساب اخیر متعلق به کاربر باشد یا شخص ثالث؛ کاربر استرداد وجه به حساب اخیر را پذیرفته و حق هرگونه ادعایی را از خود سلب و ساقط می­کند؛ بند اخیر حقی را برای شخص ثالث که حساب بانکی به نام اوست ایجاد نخواهد کرد و تقاضای استرداد وجه تنها صرفاً از کاربر به عنوان ثبت نام کننده و طرف قرارداد قابل پذیرش است.

2-13- استفاده از نرم افزار منوط به پذیرش مقررات و شرایط استفاده از آن است و در صورت تغییر شرایط استفاده مجدد پس از تغییرات به معنای پذیرش تغییرات جدید و التزام به آن­ها است.

4-13- هر گونه کسور قانونی احتمالی (از قبیل مالیات و بیمه) به عهده تامین کننده یا مصرف کننده نهایی بوده و  دیوارلب به عنوان سایت اطلاع رسانی تعهدی در این خصوص ندارد؛ مشتری و تامین کننده نباید در صورت­های مالی خود،  دیوارلب را به عنوان فروشنده یا خریدار قلمداد کنند؛ در صورت هر گونه تخلف از بند حاضر و ورود خسارت یا تحمیل هزینه به طرف اول، متخلف متضامناً مسئول جبران آن خواهد بود.

5-13- در صورتی که به هر دلیلی یک یا چند بند یا ماده قرارداد حاضر بی­اعتبار گردد، سایر شرایط قرارداد به قوت خویش باقی است.

6-13- در صورت بروز هرگونه اختلاف میان مصرف­کننده و تامین کننده، طرف اول این قرارداد هیچگونه مسئولیتی ندارد.

ماده 14- ضمایم و پیوست­ها

کلیه دستورالعمل­های اجرایی مرتبط با این قرارداد جزء لاینفک قرارداد حاضر بوده و برای طرفین لازم­الاتباع است.

ماده 15- تعداد مواد و تایید قرارداد

این قرارداد در پانزده، طبق قانون تجارت الکترونیکی ایران در بستر مبادلات الکترونیکی، تنظیم و برای طرفین قطعی و لازم­الاجرا است؛ استفاده عملی از نرم افزار، کلیک بر روی لینک فعال سازی و سایر اقدامات مشابه در قضای مجازی، به منزله امضای قرارداد بوده و مستنداً به مواد 6 و 12 قانون تجارت الکترونیکی مصوب 1382، نیاز به امضای کاغذی نبوده و هیچ محکمه یا اداره دولتی نمی­تواند به قرارداد الکترونیکی اخیر ترتیب اثر ندهد.